Інтэлектуальная гульня “Песняры роднай зямлі”. ДУА «Сярэдняя школа №9 г. Маладзечна»

12.11.2022

Да 140 – годдзя з дня нараджэння Якуба Коласа і Янкі Купалы школьнай бібліятэкай ДАУ “Сярэдняя школа №9 г. Маладзечна” 12.11.2022, праведзена інтэлектуальная гульня “Песняры роднай зямлі”.
Гульня праводзілася з мэтай пабудзіць да супрацоўніцтва і сатворчасці на аснове агульнай цікавасці да жыцця і творчасці Я.Коласа і Я.Купалы.
У мерапрыемстве прынялі удзел 5 школ горада Маладзечна (СШ №2, СШ №4, СШ №8, СШ №9, гімназія №6), а таксама 2 каманды гасцей (каманда бібіліятэкараў і каманда настаўнікаў).
Сярод вучняў першае месца заняла каманда СШ №9, дугое - гімназія №6, трэцяе - СШ №2.

ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно» ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно» ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно» ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно»

ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно» ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно»