Тыдзень роднай мовы. ДУА «Сярэдняя школа №9 г. Маладзечна»

Тыдзень роднай мовы “Як ты дорага мне, мая родная мова” прайшоўу нашай школе з 19 па 23 верасня.
Настаўнікі беларускай мовы і літаратуры, бібліятэкар падрыхтавалі для вучняў шэраг цікавых мерапрыемстваў: выставы, акцыі, інтэрактыўны турнір, віртуальную экскурсію, круглы стол, конкурсную праграму.
На працягу тыдня вучні з задавальненнем адказвалі на пытанні, адгадвалі рэбусы, шарады, метаграмы, адгадвалі загадкі, складалі прыказкі, прамаўлялі хуткамоўкі і прыйшлі да высновы, што родная мова – гэта багацце, да якога неабходна ставіцца беражліва і з павагай.

ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно» ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно» ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно» ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно»

ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно» ГУО «Средняя школа №9 г. Молодечно»